UNESCO AIAP UPSD , COLORBOX VE WINSOR&NEWTON’UN İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENEN “EKİM BULUŞMASI I” ETKİNLİĞİ UPSD GALERİSİ’NDE GERÇEKLEŞTİ.

Posted on

UNESCO AIAP UPSD , COLORBOX VE WINSOR&NEWTON’UN İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENEN “EKİM BULUŞMASI I” ETKİNLİĞİ UPSD GALERİSİ’NDE GERÇEKLEŞTİ.
23-24 Ekim 2014 tarihlerinde yapılan etkinlikte UNESCO AIAP UPSD üyesi sanatçılarımız Winsor&Newton’un, 180 yılı aşkın bilgi birikimi ve yıllardır sürdüğü araştırmaların sonucu olarak geliştirdiği Profressional Series boyaları bu etkinlik sayesinde tanıma fırsatı buldular.
UPSD Başkanı Bedri Baykam, Winsor&Newton Satış Bölge Yöneticisi Stephane Lafontan ve Colorbox Art Materials Store Yönetim Kurulu Başkanı Mayir Saranga açılışa ev sahipliği yaptılar.
Kururken renk değiştirmeyen, sanatçıya daha uzun çalışma süresi tanıyan ve üstün renk karışımları yapılabilen “Professional Series” boyalar ressamların tuvallerini renklendirdi.
Winsor&Newton UNESCO AIAP UPSD üyesi Türk sanatçılarla gerçekleştirilen bu etkinliğe internet sayfasında yer verdi. Serbest temalı olan bu eserler 19 Kasım tarihinden itibaren UPSD Sanat Galerisi’nde izleyicilerle buluşacak.
UPSD, Winsor & Newton ve Colorbox tarafından organize edilen Winsor Newton Professional Seri Acrylic serie lansmanı ve Workshop’u sonrası sanatçıların workshop sırasında yarattıkları eserlerin sergisi ve sergi röportajı. Röportajda UPSD Genel Sekreteri Sanatçı Tijen Şikar, Mayir Saranga ve Sanatçı Mine Arasan konuşmacı olarak bulunmaktadır
Etkinlikle ilgili Sanat Hayatı Programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın