OTOPORTRE VEYA YALNIZLIK

Posted on

Sayı : 2014/92                                                                                      9.09.2014

 

 

 

Değerli Üyemiz,

 

UNESCO AIAP Türkiye Ulusal Komitesi Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) yanlızca siz üyelerimizin katılabileceği açık çağrılı bir sergi düzenlemektedir.

“Otoportre veya Yalnızlık” konulu sergi UPSD Sanat Galerisi’nde 15 Ekim-29 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu sergiye katılmak isteyen üyelerimiz bu çağrıyı aldıkları günden itibaren 25 Eylül 2014 günü saat 17.00’a kadar bize başvurularını gönderebilir.

Seçici Kurul: Bedri Baykam, Mustafa Karyağdı, Avni Öztopcu, Selahattin Yıldırım, Bahri Genç, Tijen Şikar, Murat Havan, Turan Büyükkahraman, Ekin Onat, Ceylan Mutlu.

 

Şartname:

 

  1. Üyelerimiz sergi seçmelerine      resim,  heykel, seramik vb.      yapıtlarla katılabileceklerdir. Heykel önerecek arkadaşlarımız kırılgan ve      riskli malzemelerden yapılmış yapıtları göndermemeleri rica olunur.

 

  1. Üyelerimiz seçmelere en      fazla 3 yapıtla katılabilirler. Seçilen her sanatçıdan bir yapıt sergiye dâhil      edilecektir.

 

  1. Kullanılan malzeme veya teknikler için sınırlama yoktur, eleme      aşamasında değerlendirme dosya üzerinden yapılacaktır.

 

 

  1. Başvuru sayısının çokluğu      durumunda üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan üyelerimiz      öncelikli olacaktır.

 

 

 

Teslim edilecek dosyada üyenin word dosyasında kayıtlı sanatsal ve mesleki deneyimlerini de içeren özgeçmişi, adresi, telefonu, e-postası bulunmalıdır. Başvuruya sunulacak işlerin görselleri 300dpi formatında, kısa kenarı 2000 piksel çözünürlükte olmalı ve CD‘de kayıtlı olarak, tüm bilgileriyle (teknik, boyut,  sene vs) dosyaya eklenmelidir.

 

Mail yoluyla başvurmak isteyenler, sanatgalerisiupsd@gmail.com adresine, konu bölümüne “Otoportre veya Yalnızlık Sergisi Başvurusu” yazarak dosyalarını ve görsellerini gönderebilirler.

 

Elden veya posta yoluyla yapılacaklar başvurular 25 Eylül 2014 günü saat 17.00’a kadar UPSD’nin Maçka Demokrasi Parkı Sanatçı İşlikleri Şişli / İstanbul adresine teslim edilmelidir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

Seçici Kurul, 27 Eylül 2014 tarihinde değerlendirmesini tamamlayarak, seçimlerini yaptıktan sonra, eserleri sergilenecek sanatçılara 30 Eylül 2014 tarihine kadar duyuruları yapılacaktır. Başvuruların yoğunluğuna göre ikinci bir sergi tarihi de belirlenecektir.

 

Eseri seçici kurul tarafından onaylanan sanatçılar yapıtlarını en geç 10 Ekim 2014 günü saat 17:00’a kadar UPSD’ye ulaştırmalıdır. Bu tarihten sonra yapılacak teslimatlar kabul edilmeyecektir. Sergi bitiminden (29 Ekim 2014) sonra eserler UPSD’den geri alınabilecektir. 8 Kasım 2014 saat 17.00’a kadar alınamayan yapıtlardan hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmeyecektir. Kargo ve UPSD-sanatçı arasındaki gerçekleşecek nakliye ücretleri sanatçıya aittir.

Yapıtların sergilenmesi ve depolanması sırasında gereken özen gösterilecekse de doğabilecek hasarlardan hiçbir şekilde Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği sorumlu değildir. Arzu edenler, eserlerinin değer bedeli üzerinden istedikleri özel sigorta şirketine sigorta ettirebilirler.

Broşür vs masraflarımızı karşılayabilmemiz adına Otoportre veya Yalnızlık Sergisine eserleri kabul edilen  katılımcılardan 75 tl katkı bedeli alınacaktır.

 

Saygılarımızla,

 

Bedri Baykam

UPSD
Başkan

Yönetim Kurulu
Bahri Genç
Tijen Şikar

Turan Büyükkahraman

Murat Havan

Ceylan Mutlu

Ekin Onat

Bir cevap yazın