Türkiye’de Görev yapan Sevgili Sanat Öğretim Görevlileri

Posted on

Türkiye’de Görev yapan Sevgili Sanat Öğretim Görevlileri

15 Nisan Dünya Sanat Günü için UPSD 2017 yılında “Türkiye’de Görev Yapan Öğretim Görevlileri Seçkisi*” sergisi yapmaya karar vermiştir. Bu sergi, her yaştan ve her sanatsal ifade yöntemine,  disiplinler arası olarak özgürce kullanan her öğretim görevlisi sanatçıya açıktır.

UPSD Galerisinin yer sınırlaması nedeniyle yapılan tüm değerli başvurular arasından bir seçki gerçekleştirilecek ve oluşan sergi,  15 Nisan Dünya Sanat Günü UPSD galerisinde açılacaktır. Sergi 6 Mayıs Cumartesi gününe kadar açık kalacaktır.

ŞARTNAME

1- Eserlerin uzun kenarının 2.5 m yi kesinlikle geçmemesi,

2 – Vesikalık fotoğraflı sanatçı özgeçmişlerinin A4 sayfayı geçmeyecek şekilde iletilmesi,

3 – Müracaatların en geç 29 Mart 2017 Çarşamba günü saat 17:00 ye kadar

dunyasanatgunuturkiye2017@gmail.com adresine eser görsellerini göndermeleri rica olunur.

Kabul edildikleri sanatçılarına en geç 3 Nisan’da bildirilen eserlerin, en geç 12 Nisan Çarşamba günü saat 17.00 ye  kadar UPSD ye ulaştırılması gerekir.

Sanatçılar, tüm iletişim bilgilerini, -mail-cep telefonu- müracaatlarıyla beraber ulaştırmak durumundadırlar. (UPSD- Maçka Demokrasi Parki-Sanatçı İşlikleri 34398 Şişli/Istanbul)

Eserlerin UPSD’ye ulaşımının ve gönderici adrese iadesinin, tüm masrafları sanatçılara aittir; ayrıca UPSD işlerin zarar görmemesi ve güvenliği için mümkün olan her şeyi yapmasına rağmen yapıtların görebileceği olası hasarlara karşı hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Sergiye yapıt gönderen sanatçılar bu şartı kabul etmiş olur; sonradan yapılacak hiçbir şikâyet geçerli değildir, arzu edenler eserlerinin değer bedeli üzerinden, özel sigorta şirketlerinden seçtikleri birine sigorta yaptırabilirler. (Bunu gerçekleştirdikten sonra, derneğe sigorta şirketinin adını ve yapıtla ilgili kontratın kopyasını ulaştırmaları gerekmektedir.)

6 Mayıs 2017 sergi bitiminde, saat 17:00’ye  kadar:

(  ) Eserimi aynı gün, 6 Mayıs 2017 tarihinde UPSD’den  teslim almayı kabul ediyorum.

(  ) Eserimin ödemeli kargo ile adresime gönderilmesini istiyorum.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu yıl Dünya Sanat Günü vesilesiyle gerçekleştirilen GENÇ ETKİNLİK 7 SERGİSİNE değerli Öğretim Görevlilerinin öğrencilerinin de katılmaları ve dosya yollamaları arzumuzdur.

 Öğrencileriniz www.upsd.org.tr den GENÇ ETKİNLİK 7 şartnamesine ulaşıp katılımcı olabilirler.

 

 

Bedri Baykam

UNESCO – Resmi Partneri IAA/AIAP

Dünya Başkanı

IAA/AIAP Türkiye Ulusal Komitesi

UPSD Başkanı

Yönetim Kurulu

Bahri Genç

Tijen Şikar

Ceylan Mutlu

Fazilet Kendirci

Murat Havan

Aslı Özok

 

*Bu tanımlama sanat eğitimi veren, Eğitim Fakültelerinin ilgili Bölümleri, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ve Sanat Eğitimi veren Yüksek Öğretim Kurumlarını da kapsar.   

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir