TAZE KAĞIT İŞLER 2 Ş A R T N A M E

Posted on

Sayı : 2016/72                                                                                                           17 Aralık 2016

 

 

Değerli Üyemiz,

 

14-28 Şubat 2017  tarihleri arasında UPSD Galerisi’nde  düzenlenecek “TAZE KAĞIT İŞLER-2”  sergisinin başvuru koşulları aşağıdadır.

 

1-      Sadece UPSD üyeleri sergi için başvurabilir.

2-      Sergiye tüm disiplinlerde çalışmalarla başvurulabilir (resim, eskiz, heykel, enstalasyon, video, fotoğraf, ses enstalasyonu vs)

3-      Sanatçılar sergiye en fazla 3 eserle başvurabilirler.

4-      Sergi için önerilen çalışmaların kısa kenarı 100cm, uzun kenarı 150 cm’den büyük olmamalıdır.

5-      Video, ses enstalasyonu gibi dijital sanat eserleri tek ekranda sergilenebilecek şekilde ve looplu olarak, CD veya USB’ye kayıtlı teslim edilmelidir.

6-      Başvuru dosyasının teslimi en geç 10 Ocak 2017 salı günü, saat 17:00’ye kadar e-mail yoluyla (sanatgalerisiupsd@gmail.com) veya posta yoluyla (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, Maçka Demokrasi Parkı, Sanatçı İşlikleri, 80220 Şişli/İstanbul –Şişli Evlendirme Dairesi’nin yanı-) derneğe ulaştırılmalıdır.

7-      Başvuru dosyasında olması gerekenler:

– 300 dpi boyutunda eser görseli

-Sanatçı özgeçmişi (100 kelimeyi aşmayacak bir paragraf şekilde)

-Eser künyesi (Sanatçı ismi, eserin ismi, teknik, boyut, yıl, edisyon)

-Sanatçı fotoğrafı

8-      Sonuçlar açıklandıktan sonra sergiye dahil olan eserlerin sergilenmeye hazır (arkalarında asma aparatı olacak şekilde) şekilde teslim edilmesi gereklidir.

9-      Dosyası eksik olan başvurular dikkate alınmayacaktır.

10-   Eserlerin 10 Şubat 2017, Cuma, saat 17.00’ye kadar UPSD Galerisi’ne teslim edilmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak teslimatlar kabul edilmeyecektir ve kişinin yerine yedek listedeki sanatçılardan eser alınacaktır.

11-   Galeriye teslim ve sergi bitiminde eserlerini geri almaları sanatçıların sorumluluğundadır. Kargo ve tüm nakliye ücretleri sanatçıya aittir.

12-   3 Mart tarihine kadar geri alınmayan eserlerden UPSD Galerisi sorumlu değildir.

13-   Eserleri sergiye dahil edilen sanatçıların, sergi masrafları için (broşür-kokteyl-diğer) 70 TL katılım payı ödemeleri rica edilir.Katılım bedeli ödemelerinizi eser tesliminde elden veya aşağıda belirtilen ödeme seçenekleri yoluyla yapabilirsiniz.

 

– PTT posta çeki hesabı ile: 1603072 numaralı hesaba

– Havale veya EFT ile:

 

Plastik Sanatlar Derneği

İş Bankası, İstanbul Kabataş Şubesi

Hesap No:1024 – 0152862

IBAN: TR56 0006 4000 0011 0240 1528 62

 

Yapıtların sergilenmesi ve taşınması sırasında gereken her türlü özen gösterilecekse de yapıtların görebileceği  hasarlardan Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği hiç bir şekilde sorumlu değildir.  Arzu edenler, eserlerinin değer bedeli üzerinden istedikleri özel sigorta şirketine sigorta ettirebilirler. Bunu yaptıkları zaman derneğe sigorta şirketinin adını ve yapıtla ilgili kontratın kopyasını ulaştırmaları rica olunur.

 

 

(Sergilenecek yapıtlar  mekan kısıtlaması gözönüne alınarak bir seçici kurul tarafından belirlenecektir)

 

Saygılarımızla,

 

Bedri Baykam

UNESCO Resmi Partneri IAA

Dünya Başkanı

UPSD Başkanı

 

Yönetim Kurulu

Bahri Genç

Tijen Şikar

Ceylan Mutlu

Aslı Özok

Fazilet Kendirci

Murat Havan

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir