UPSD’DEN “KARA CUMARTESİ” ÜZERİNE KAMUOYUMUZA AÇIK DUYURU:

Posted on

SAYI:2015/ 66                                                                                                                                                                                                              13/10/2015

UPSD’DEN “KARA CUMARTESİ” ÜZERİNE KAMUOYUMUZA AÇIK DUYURU:

 

‘Kara Cumartesi’ günü yaşanan katliam, Türk demokrasisi ve Cumhuriyetimiz açısından yıllarca izi silinmeyecek derin bir yara ve sonsuz bir acı olmuştur.

 

Türkiye’nin, Ortaçağ’ın ırk ve din tartışmalarını, yıllardır süren açık bir hükümet zaafiyeti nedeniyle, yaşadığımız toprakların içinde en şiddete açık ve kanlı şekilde yaşıyor olması, 2015 yılında gerçekten Cumhuriyetimiz’in haketmediği çağdışı bir durum oluşturmuştur. Ülkemizin içine itildiği şiddet dolu, demokrasi ve basın özgürlüğünden uzak, aydınlara baskı yapılan ve halkın gelecekle olan ilişkilerinin umutsuzluğa boğulduğu bir ortam, gerçekten esef vericidir. Zoraki şekilde topluma dayatılmış olan 1 Kasım seçimlerine böyle bir güvensizlik ve şiddet ortamında gidiyor olmamız, son derece ürkütücüdür. Yine de seçimlerin Türkiye’nin rahatlaması açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

 

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği olarak kaybettiğimiz 100’ü aşkın vatandaşımızın ailelerine baş sağlığı dileklerimizi sunuyor, ölenlere Tanrı’dan rahmet, tüm yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

Çok üzgünüz…

 

 

 

Unesco AİAP

Türkiye Ulusal Komitesi

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu

 

Bedri Baykam

Başkan

 

Yönetim Kurulu

Bahri Genç

Tijen Şikar

Nebahat Karyağdı

Ekin Onat

Ceylan Mutlu

Murat Havan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir