1 KASIM 2015 GENEL SEÇİMİ VE DEMOKRATİK SORUMLULUKLARIMIZ

Posted on

1 KASIM 2015 GENEL SEÇİMİ VE DEMOKRATİK SORUMLULUKLARIMIZ

Sayı:51/2015

 

 

Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi ülkemiz 7 Haziran seçimlerinin üzerinden yalnız iki buçuk ay geçmiş olmasına rağmen 1 Kasım’da yeni ve şaşırtıcı bir genel seçim ile karşı karşıya bırakılmıştır. Gerek ülkemizin yaşadığı son derece üzücü terör kayıpları gerek demokrasi ve adalet kavramlarını iç siyaset arenasında yaşadığı derin sorunlar, iki ay sonra yapılacak bu yeni seçimi son derece hayati bir noktaya taşımıştır.

Sanata ve sanatçıya, barışa, demokrasiye, özgür evrensel yaşam tarzlarına ve parlamenter rejime önem veren güçlü bir iktidar oluşturulabilmesi için, tüm vatandaşlarımızın bu seçimde demokrasiye sahip çıkarak sandığa gitmeleri ve oy kullanmaları son derece önemlidir. Özellikle 29 Ekim’e yakın olan 1 Kasım hafta sonunda tercihen seyahat edilmemesi, tatile gidilmemesi ve sandığa sahip çıkılması,  hepimizin önünde kaçınılmaz bir ödev olarak durmaktadır.

Değerli üyelerimizden ricamız, derneğimizin demokratik hak ve özgürlüklere duyarlı geçmişini, varoluş nedenlerini ve yapısını hatırlayarak çevrelerine, dostlarına, sanatçı arkadaşlarına, kendi mahalle sakinlerine ve ailelerine bu konuda şimdiden her birimizin üzerine düşen bu sorumluluğu hatırlatmaları ve aydınlık, özgür Türkiye’yi oluşturacak gerekli katılıma bu şekilde en yüksek düzeyde destek olmalarını saygılarımızla rica ederiz

.

Huzurlu ve aydınlık günlere kavuşmak dileğiyle.

 

Unesco AİAP

Türkiye Ulusal Komitesi

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu

 

Bedri Baykam

Başkan

 

Yönetim Kurulu

Bahri Genç

Tijen Şikar

Nebahat Karyağdı

Ekin Onat

Ceylan Mutlu

Murat Havan

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir