Dünya Sanat Günü/Panel 17 Nisan 2015

Posted on

AKM NEDEN KAPALI?

 

Piramid Sanat’ta 17 Nisan 2015, Cuma günü yapılacak panel, sanat ortamımızın ağır travmasını ve yapılan suç duyurusunu kamuoyuyla tekrar paylaşacak.

 

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) ve Piramid Sanat‘ın ortak girişimiyle, Dünya Sanat Günü etkinlikleri çerçevesinde bir panel düzenleniyor.

 

AKM NEDEN KAPALI? başlıklı panel, 7 yıldır tamamen gerekçesiz şekilde kapalı olan, İstanbul sanat hayatının kalbi Atatürk Kültür Merkezi’nin durumunu kamuoyunun önüne taşıyacak.

 

27 Mart’ta Çağlayan Adliyesi önünde AKM’deyiz İnisiyatifi tarafından düzenlenen basın bildirisinin ardından, 9 sanatçı ve sanat insanı tarafından (Eyüp Muhçu, Müjgan Özçay, Üstün Akmen, Orhan Aydın, Ercan Karakaş, Bedri Baykam, Sami Yılmaztürk, Vecdi Sayar, Mahmut Tanal) AKM’yi kullandırtmadan kapalı tutan ve ölüme terk edenler hakkında savcılığa bir suç duyurusu yapıldı. Bu panel, bu kararlılığı tekrar gerekçeleriyle beraber sunacak ve mücadelenin AKM tekrar açılana kadar süreceğini kamuoyuyla paylaşacak. Panel katılımcıları dışında, birçok sanat kamuoyu önderi ve sendika-dernek başkanı söz alarak görüşlerini basın ve izleyicilerle paylaşacak.

 

Katılımcılar:

Yöneten: Bedri Baykam (UPSD Başkanı)

Katılımcılar: Eyüp Muhçu (Mimarlar Odası Başkanı), Mücella Yapıcı (Mimarlar Odası YK), Orhan Aydın (Tiyatro sanatçısı) Levent Üzümcü (Tiyatro Sanatçısı)

 

Tarih: 17 Nisan 2015, Cuma

Saat: 14:00-17:00

Yer: Piramid Sanat

Feridiye Cad. No: 25 Talimhane – Taksim

0212 297 31 21

 

Detaylı bilgi için:

Meltem Kocakaplan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir