UPSD’DEN PARİS OLAYLARINA KINAMA

Posted on

UPSD’DEN PARİS OLAYLARINA KINAMA:

PARİS’te dün meydana gelen saldırıda, aralarında Fransa’nın en ünlü karikatüristlerinin de bulunduğu 12 kişinin ağır bir terör saldırısında katledilmesi, son derece vahim ve tehlikeli bir gelişmedir. Burada tek silahı kalem ve mizah olan karikatür sanatçılarına yönelik saldırı, ifade özgürlüğüne veya eleştirel bakışa hiç bir tahammülü olmayan beyni yıkanmış teröristlerin gerçekleştirdiği dev bir insanlık suçudur. Fransız sanatçı meslektaşlarımızdan, Wolinski, Verlhac, (Tignous) Cabut, Charbonnier (Charb), Honore ve ölen diğer gazeteci ve yöneticiler Bernard Maris, Elsa Cayat, Michel Renaud ve Moustapha Ourrad’ın ve diğer demokrasi kurbanı polis ve çalışanların anıları önünde saygıyla eğiliyor, Fransız ulusuna ve ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Buna benzer eylemleri ve IŞID’in “canlı yayın” medyatik katliamlarını yapanlar, en büyük zararı İslam dinine ve ona mensup olan milyonlarca insana vermektedirler. Onlar yüzünden İslam, artık dünyada sayısız insan tarafından şiddetle özdeşleşen ve her an her katliamı yapabilecek bir din olarak görülebilmektedir. İrticai faaliyetlerin 21. yüzyılda bir izahı ve kabulü mümkün değildir.
Türkiye’nin acilen İslam dinine dayandırılmak istenen her türlü şiddet eylemini lanetlemeye ve buna karşı açık tavır sergilemeye bir uluslararası çağrı yapması lazımdır. Şiddetle kınadığımız bu korkunç Paris saldırısı, hakkettiği tepkiyi Müslüman ülkelerde görmediği müddetçe, tüm dünyada ırkçılık ve İslamofobi doğal olarak artmaya devam edecektir.

Yönetim Kurulu Başkanı

Bedri Baykam

Bahri Genç

Tijen Şikar

Turan Büyükkahraman

Murat Havan

Ekin Onat

Ceylan Mutlu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir